logo drogi kaszubskiej
„Spotkanie wiosenne” Old Bike Club Poland

W dniu 18.04.2015 odbyło się „Spotkanie wiosenne” Old Bike Club Poland. Chociaż pogoda nie rozpieszczała letnimi temperaturami kilkoro z nas odważyło się przyjechać na motocyklach. Oprócz klubowiczów mieliśmy zaszczyt gościć także przyjaciół klubu. Jeden z nich, Piotr Janura z Gdańska zadeklarował chęć wstąpienia w szeregi OBC Poland.

Podczas spotkania odbyły się tzw. chrzciny motocykli, które w tym sezonie wróciły na drogi po wielu latach spędzonych w kartonach, piwnicach czy komórkach. Nowo odrestaurowane motocykle zaprezentowali; Jarek (Triumph), Marcin H. (New Imperial) i Marcin K.(BSA). Omówiliśmy też plany wyjazdów na zloty, oglądaliśmy zdjęcia z minionych lat. Klubowicze przedstawili postępy w renowacji aktualnych projektów motocyklowych. Marcin H. omówł podstawowe zasady fotografowania. Zaprezentowaliśmy też film i książkę autorstwa Leszka Domagały traktujące o rajdzie przez USA „Motorcycle Cannonball”.

 Rozmowom o śrubkach, podkładkach, chromach etc. nie było końca. Nasze spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, zdecydowanie w klimacie zabytkowych motocykli  i dlatego zaliczamy je do bardzo udanych, co zgodnie potwierdzili wszyscy uczestnicy.

Tekst: M.K

zdjęcia: Piotr Janura, M.K, M.H