logo drogi kaszubskiej

Członkowie OLD BIKE CLUB:


MARCIN HEWELT
MARCIN KLIMCZAK
HUBERT KLIMCZAK
JAROSŁAW WILCZEWSKI
KRZYSZTOF BARTOSIAK
KAMIL BARTOSIAK
WIESŁAW KOLLER
JAROSŁAW MILEWCZYK
MACIEJ BIELIŃSKI
SŁAWOMIR ZELEWSKI
PIOTR ŻELAZOWSKI
MICHAŁ MACKIEWICZ
JAROSŁAW STYBANIEWICZDwaj kilkuletni chłopcy stojący w bezruchu przed przerastających ich ogromnym, aczkolwiek pięknym motocyklem, w milczeniu z zapartym tchem wpatrują się w jego szczegóły z wyrazem zafascynowania i wrażeniem chęci posiadania.. Wtem z za rogu wychodzi motocyklista, stosownie ubrany trzymający kask w ręku, zbliża się, a czas dla chłopców spowalnia, sekundy są coraz dłuższe, ów Pan ubiera niczym majestatycznie kask, zakłada rękawiczki i nagle zrywnym skokiem uruchamia silnik, siada, kątem oka z lekkim uśmiechem spogląda na chłopców i odjeżdża, pozostawiając odgłos, którego długo się nie zapomina. Czas szkoły, chłopcy dorastając ocierają się o tematy motocyklowe, oglądają zdjęcia, czytają dane techniczne, z coraz większą zazdrością oglądają się za przejeżdżającymi motocyklami aż w końcu z oszczędności kupują swój pierwszy motocykl.

W powyższym opisie nie jeden z nas może odnaleźć siebie z określeniem statusu zaangażowania w przedmiot marzeń z młodości, niektórzy zamienili hobby nawet w pasję. Zazwyczaj życie jednak przedstawia młodym osobom wiele propozycji zainteresowań, które wybierają na dłużej lub krócej, Życie dorosłe, rodzinne weryfikuje jak silne było kiedyś pożądanie motocykla.

Przyszedł czas, że kilku entuzjastów opisanych w powyższym scenariuszu, mając potrzebę działania w szerszym zakresie niż wyłącznie wokół swojego garażu, założyło „Old Bike Club”. Każdy z nich posiada pewne doświadczenie aktywnego zaangażowania w życie motocyklowe, sięgające 1991 w AJS & Matchless OC w Anglii, czy 2000 roku udziałem w klubie North czy wreszcie organizowania wspólnych imprez nazwanych Drogą Kaszubską.

Założycielami klubu są Krzysztof Rotta, Marcin Klimczak i Marcin Hewelt. Większość należących do OLD BIKE CLUB ludzi jest w posiadaniu motocykli zacnych marek takich jak;Vincent, AJS, Matchless, New Imperial, Norton, Triumph, Sarolea, FN, Panther, BSA, Harley-Davidson, BMW, Royal Enfield oraz innych.

Ideą klubu jest oprócz organizacji imprez, bezinteresowna, wzajemna pomoc w przywracaniu zabytkowych motocykli do stanu oryginalności i pełnej sprawności ze szczególnym zamiłowaniem do motocykli angielskich. Zrzeszeni w OLD BIKE CLUB obrali sobie za cel także pielęgnowanie i zachowywanie dokumentów, zdjęć, książek, danych o sportowych imprezach oraz promowanie marek zabytkowych motocykli wyprodukowanych do 1978 roku.

Klub przynależy do angielskiego THE VINTAGE MOTORCYCLE CLUB co daje perspektywę dla dalszego rozwoju klubu oraz imprez przez niego organizowanych.