logo drogi kaszubskiej

Piknik Rodzinny Miłośników Pojazdów Zabytkowych i XVIII Wystawa Pojazdów Zabytkowych - Tuchola 2019 r.

     Impreza w Tucholi była przez nas już dawno zaplanowana jako wyjazd klubowy. Do Tucholi wyruszyliśmy w piątek grupą sześciu maszyn. Trasę zaplanowaliśmy mało uczęszczanymi drogami Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich. Po drodze zatrzymaliśmy się na posiłek w Śliwicach. Na miejsce dotarliśmy bez niezaplanowanych przygód w godzinach wczesno popołudniowych. Wkrótce dojechała reszta klubowiczów oraz nasi znajomi i przyjaciele.

W sobotę odbył się rajd wg itinerera. Trasa miała okolo 90km. Podczas rajdu na uczestników czekały ciekawe zadania. Całość była świetnie przygotowana i przeprowadzona. Wieczorem odbyły się tradycyjne konkursy i zabawy. Wszyscy doskonale się bawili. W rajdzie udział wzięły zabytkowe motocykle i samochody z różnych lat. Mogliśmy podziwiać pięknie utrzymane Junaki, Osy, Jawy, Warszawy, a także cały przekrój brytyjskich motocykli, których naliczyłem aż dwanaście.

W niedzielę odbyła się Wystawa Pojazdów Zabytkowych. Podczas wystawy można było podziwiać motocykle, auta, ciągniki i inne cuda dawnej techniki ze wszystkich epok.

Imprezy organizowane przez tucholski "Dragon" są zawsze udane i przebiegają w niespotykanej gdzie indziej, rodzinnej atmosferze. Na pochwałę zasługuje fakt, że organizatorzy postawili na kameralny charakter pikniku, co eliminuje przypadkowych, często problematycznych uczestników. Nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo dzieci i pojazdów.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz trud włożony w przygotowanie imprezy.

 

Dziękujemy!  MK

zdjęcia MH i MK