logo drogi kaszubskiej
"MOTOCYKLOWA NIEDZIELA W STYLU RETRO"
PUŁAWY 06.03.2016

Na zaproszenie kolegi Artura postanowiliśmy wziąć udział w puławskiej wystawie. Nasz klub reprezentowali Wiesiek Koller, Piotr Żelazowski, Hubert i Marcin Klimczak oraz zaprzyjaźniony z klubem Jari Koivisto z Finlandii.

Wygląda na to, że „Motocyklowa Niedziela w Stylu Retro” będzie kolejną imprezą organizowaną przez grupę „radomsko-puławską”, którą podobnie jak rajd „Vistula Run” trzeba będzie wpisać na stałe do kalendarza jako punkt obowiązkowy. Grupa „radomsko-puławska” po raz kolejny zaprezentowała się z jak najlepszej strony.

Główną atrakcją była prezentacja jedynego zachowanego motocykla CWS M55 oraz jednego z trzech ocalałych egzemplarzy Sokoła 500RS. Trzeba przyznać, że motocykle zrobiły duże wrażenie na zwiedzających. Jednak nie tylko polska motoryzacja była prezentowana. Na mnie osobiście największe wrażenie zrobiła kolekcja nierestaurowanych motocykli brytyjskich należących do Artura Brewczaka, zachowane w oryginalnym stanie FN i Henderson należące do Bogdana Romanowskiego, widlasty AJS Artura Maroszek i pięknie odrestaurowany Indian Power Plus prezentowany przez Krzysztofa Pedryca. Były też ładne „enesiaki”, HD i Sokoły.

Swój punkt w programie imprezy miała także grupa „Sprężyści” – klub zrzeszający miłośników zabytkowych rowerów.
Byłem zaskoczony bardzo małą ilością „sokolarzy”. Myślałem, że dla CWS-a M55 zjawią się prawie wszyscy miłośnicy CWS i Sokół i będą dominującą grupą.

Podczas imprezy mieliśmy przyjemność spotkać wielu naszych kolegów z Oldtimer Club Poland, VCR Feniks oraz niezrzeszonych: „sokolarzy”, „enesiarzy” i innych znajomych miłośników dawnej motoryzacji.
Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że warto było przejechać te 560 km. Było kulturalnie, elegancko i ciekawie czyli wszystko to, do czego organizatorzy zdążyli już nas przyzwyczaić.

Wielkie podziękowania dla organizatorów; Ryszarda Boruckiego, Artura Brewczaka, Artura Maroszek, członków klubu VCR Radom oraz innych, którzy uczestniczyli w zorganizowaniu tej imprezy.
„Motocyklowa Niedziela w Stylu Retro” jest na pewno dobrą propozycją na zimowy czas.

 MK