logo drogi kaszubskiej
Motocyklowa Niedziela w Stylu Retro Puławy 2018

„Motocyklowa Niedziela w Stylu Retro” tradycyjnie odbyła się w stylowych wnętrzach hotelu „Trzy Korony” w Puławach. Chociaż głównym dniem pełnym atrakcji była niedziela, to wielu uczestników imprezy zawitało w Puławach już w sobotę lub nawet wcześniej. Wszyscy ci, którzy przyjechali przeddzień imprezy mieli okazję porozmawiać o zabytkowej motoryzacji przy przysłowiowym kuflu piwa. A że piwo jest warzone na miejscu i ma doskonały smak, rozmowom „o śrubkach” nie było końca. Wszystko odbyło się oczywiście z zachowaniem wszelkich norm przyzwoitości jak na miłośników historii przystało. „Niedziela Retro” jest z pewnością jedną z tych imprez, gdzie bez obaw można zabrać małżonkę i dzieci.

Głównym hasłem niedzielnej imprezy były przedwojenne motocykle czterocylindrowe. Jednak nie tylko motocykle były prezentowane. Jednym z najciekawszych punktów programu był na pewno pokaz mody damskiej z lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku profesjonalnie zaprezentowany przez GRH Bluszcz. Trzeba przyznać, że Panie z „Bluszcza” podeszły do sprawy profesjonalnie a sama prezentacja zainteresowała wszystkich bez względu na wiek i płeć. Brawo!

Swoją prezentację miały też radomskie grupy; Sprężyści – pasjonaci retro rowerów, którzy pokazali nam piękne, zabytkowe rowery i stroje oraz GRH III Okręgu Policji Państwowej. Były więc pokazy szermierki oraz prezentacja kolekcji broni palnej. Wszystko dotyczyło Dwudziestolecia Międzywojennego.

Old Bike Club był licznie reprezentowany, wielu z nas przyjechało z rodzinami. Krzysztof zaprezentował na wystawie motocykl Sarolea 37B a Kamil motocykl Ariel SG31. Reszta naszej grupy tym razem przybyła bez pojazdów, ale za to w znakomitym humorze, który towarzyszył wszystkim uczestnikom do końca imprezy.

Wielkie podziękowania dla organizatorów; Artura Brewczaka, Artura Maroszek, Leszka Domagały, członków klubu VCR Feniks z Radomia oraz wszystkich innych wyżej nie wymienionych, którzy mieli wkład w zorganizowanie imprezy.

 MK
zdjęcia M.H.