logo drogi kaszubskiej
Motocyklowa Niedziela w Stylu Retro Puławy 2017

Tegoroczna Motocyklowa Niedziela w Stylu Retro odbyła się pod hasłem „Przedwojenne motocykle produkcji brytyjskiej”. Poprzednia jej edycja zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie, dlatego i w tym roku postanowiliśmy wziąć w niej udział, tym bardziej, że podstawą wystawy były angielskie motocykle.
Nasz klub był reprezentowany przez Wieśka z Lilią, Jarka, Sławka, Marcina H. i Marcina K. z rodziną. W sumie zaprezentowaliśmy osiem motocykli z naszych kolekcji.
Sama wystawa rozpoczęła się o godz. 12.00 26.03.2017. Oprócz możliwości podziwiania około trzydziestu motocykli najwyższej klasy kolekcjonerskiej w stylowych wnętrzach hotelu „Trzy Korony” mieliśmy przyjemność słuchania zespołu Jig Reel Maniacs na żywo.
Program imprezy obejmował prezentację angielskich wytwórni motocykli (Royal Enfield, Rudge, New Imperial i BSA), inicjację świeżo odrestaurowanych Rudge Special i BSA B24 Empire Star, relację z dawnych czasów w wykonaniu Erwina Gorczycy, robienie szparunków „na żywo”, wystawę motocyklowych wykopów, prezentację zabytkowego ciągnika, wystawę oryginalnej dokumentacji i inne ciekawostki.
Całość odbyła się w bardzo miłej atmosferze dzięki zaangażowaniu naszych kolegów; Ryszarda Boruckiego, Artura Brewczaka, Artura Maroszek i ich rodzin oraz radomskich motocyklistów z klubu VCR Feniks i pewnie wielu innych wyżej niewymienionych osób.

Dziękujemy organizatorom za wspaniały weekend!

 MK
zdjęcia M.H.