logo drogi kaszubskiej
7 Rajd Motocykli Zabytkowych Nałęczów 29.06 – 01.07.2018

„Ruszamy na trakt, jak za tamtych lat”, taką oto oryginalną nazwę przyjął turystyczny rajd motocykli zabytkowych organizowany przez lubelski LGW Partyzant. W związku z tym, że impreza odbywa się w pięknym regionie Polski, a organizatorzy zawsze sprawiali dobre wrażenie postanowiłem wraz Darią i Hubertem wziąć udział w tym rajdzie po raz pierwszy.

Do Nałęczowa dotarliśmy w piątek wczesnym popołudniem. Urok tego miejsca i niepowtarzalny klimat kurortu szybko pozwolił zapomnieć o trudach przebytej podróży.

W sobotę, po porannej odprawie uczestnicy rajdu przejechali pod NOK w Nałęczowie. Radek Mikulski prezentował poszczególnych zawodników i ich maszyny, po czym dawał znak do startu – taka oprawa jest bardzo przyjemna dla uczestników i z pewnością ciekawa dla odwiedzających.

Rajd miał około 110km i obfitował w różne, często nietuzinkowe konkurencje w punktach kontroli. Odwiedziliśmy też kilka miejsc związanych z historią Polski. Widać było, że imprezie przyświeca duch patriotyczny, a niektóre zadania podczas rajdu były swoistą lekcją historii, co było kolejnym, miłym akcentem. Cała trasa odbyła się po drogach asfaltowych i raczyła nas walorami Lubelszczyzny.

Po zakończeniu rajdu uczestnicy zostali poproszeni o przygotowanie się do konkursu elegancji, który odbył się w centrum Nałęczowa. Konkurs elegancji połączony z próbą sprawnościową był poprowadzony wzorowo, z dokładnym omówieniem strojów i motocykli. Na pochwałę zasługuje fakt, że organizatorzy byli także w ubiorach z epoki, co dodatkowo podniosło poziom konkursu.

Imprezę zdecydowanie zaliczamy do udanych zarówno pod względem organizacyjnym jak i towarzyskim . Motocykli przybyło około 40, było więc kameralnie i przyjemnie. Pogoda także dopisała, a maszyny nie zawiodły.

Dziękujemy organizatorom i współuczestnikom imprezy za parę dni dobrej zabawy!

MK

Poniżej galeria zdjęć autorstwa Artura Żurawski Kaktus .
Zapraszam do obejrzenia zdjęć autorstwa HOM TELEVISION i Marcina Klimczak