logo drogi kaszubskiej

 

"Vistula Run" 21-23.08.2015, Wiatrakowo 

"Vistula Run" - taką to ciekawą nazwę przyjęła kameralna impreza zorganizowana przez naszych kolegów w uroczym Kazimierzu Dolnym.
W pierwszej jej edycji udział wzięło kilkadziesiąt osób na około trzydziestu motocyklach, w tym kilkoro z nas: Wiesław z Lilką i Emilem na Panther z wózkiem, Marcin H. na Nortonie oraz Marcin K. z Hubertem na BSA.
Ku naszej uciesze większość uczestników to były znane nam od wielu lat i zaprzyjaźnione z nami osoby. Sobotni rajd o długości ok 120km obfitował w wiele atrakcji: przeprawa promowa przez Wisłę, zwiedzanie Zamku w Janowcu oraz muzeum sił powietrznych w Dęblinie a także przejazd przez lessowy wąwóz. Rajd zakończyliśmy na kazimierskim rynku, gdzie pozostawiliśmy nasze motocykle pod opieką organizatorów a sami zostaliśmy zaproszeni na rejs statkiem po Wiśle. W sobotni wieczór odbył się bal komandorski.
Organizatorami imprezy byli: Artur Brewczak, Artur Maroszek oraz Ryszard Borucki z pomocą rodzin i członków reaktywowanego klubu VCR Feniks z Radomia.
Trzeba przyznać, że ta kulturalna impreza została bardzo dobrze zaplanowana i zorganizowana. Przepiękne miejsce i wyborne towarzystwo na pewno też złożyły się na sukces. Organizatorzy zapowiedzieli, że "Vistula Run" będzie organizowana co dwa lata na przemian z "Drogą Kaszubską" co według nas jest pomysłem znakomitym. Na "Vistulę" 2017 na pewno stawimy się większą grupą.
Dziękujemy!

tekst: MK
zdjęcia: MH