logo drogi kaszubskiej
Rajd Filantropa 15.09.2018

Na zaproszenie Cafe Racer Club Poland oraz Cactus Burger Przywidz wzięliśmy udział w Rajdzie Filantropa. Jak sama nazwa wskazuje, impreza miała charakter dobroczynny. Celem było wsparcie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku. Tam też stanęliśmy do startu. Rajd poprowadził nas „Śladami Niepodległości”. Startowaliśmy w grupach „tematycznych”, my oczywiście w grupie klasyków, ale była też grupa 125-tek, motocykli szybkich i inne. Na trasie musieliśmy odnaleźć wyznaczone w instrukcji miejsca i zrobić w nich wspólną fotkę - bardzo ciekawa i niespotkana wcześniej przez nas koncepcja.

Old Bike Club był reprezentowany przez Jarka z Aldoną na Triumph, Sławka na Yamasze, Huberta na BSA i Marcina na BSA, oprócz nas w grupie klasyków wystartował Andrzej z Asią na Nortonie, Kuba na BMW oraz Jarek na AJS i Bartek na HD. Meta rajdu miała miejsce w Cactus Burger Przywidz, gdzie oprócz możliwości skosztowania wyśmienitych burgerów odbył się także konkurs wolnej jazdy i koncerty a rozmowom o motocyklach nie było końca.

Ta jednodniowa impreza była bardzo miłym akcentem na zakończenie sezonu i chociaż nie była typowo „weterańska”, to bawiliśmy się doskonale w towarzystwie innych miłośników dwóch kółek. A co najważniejsze nasza obecność w Domu Dziecka dała dużo radości wychowankom.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tą zacną inicjatywę.

MK

Zdjęcia: Aldona, CRCP, Cactus Burger i MK
 MK
zdjęcia M.H.