logo drogi kaszubskiej

 

XVIII Kolštejnský okruh o Cenu Václava Paruse - Branna 11-13.09 2015,
czyli uliczne wyścigi motocykli zabytkowych  

O wyścigach ulicznych motocykli zabytkowych w Brannie (Czechy) słyszał prawdopodobnie każdy, kto interesuje się dawną motoryzacją. Pomysł wyjazdu na tę imprezę pojawił się już kilka lat temu, ale zawsze było jakieś ale... Tym razem zagrało wszystko i w piątek (11.09) wyruszyliśmy z Gniezna 3 osobową ekipą skonfrontować krążące o imprezie legendy z rzeczywistością.
W wyprawie udział wzięli Andrzej (Norton Commando), Jarek (Triumph Daytona) oraz Piotr, czyli ja (Norton Commando).
To co zastaliśmy na miejscu przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Na weekend to niewielkie miasteczko zamienia się we wspaniałe dla każdego motocyklisty miejsce, gdzie nie tylko można obejrzeć sportową rywalizację w kilku klasach, ale także spotkać przyjaznych motocyklowych pasjonatów z różnych krajów,gotowych godzinami opowiadać o swoich sprzętach, i zobaczyć wspaniałe motocykle zabytkowe, zarówno przed, jak i powojenne.
Należy też dodać, że w wyścigach brało udział kilka załóg także z Polski, m.in. na Junaku, BSA, czy sidecar zbudowany na silniku Triumph.
Żadna relacja ani zdjęcia nie jest w stanie oddać klimatu tych wyścigów,tego miejsca, to trzeba naprawdę zobaczyć. Polecam gorąco tę imprezę, zwłaszcza, że Branna znajduje się bardzo blisko polsko-czesko granicy.

Serdeczne podziękowania dla Andrzeja i Jarka za wspólną wyprawę. Piotr

zdjęcia Piotr i Jarek