logo drogi kaszubskiej
XV Ariel Rally

W dniach od 2.08 do 5.08.2018 odbył się jubileuszowy XV Ariel Rally zorganizowany przez Czeski Ariel Klub.
W tym roku baza rajdu znajdowała się w małym, malowniczym miasteczku Jablonne nad Orlici.
Z racji tego, że byliśmy u naszych południowych sąsiadów wielokrotnie i zawsze nam się podobało, postanowiliśmy wybrać się także w tym roku.
W wyprawie udział wziął Kaziu (Harley Davidson WL z 1936) oraz ja, czyli Piotr (Ariel Red Hunter 1938). Na miejscu dołączyli do nas Tomek (Ariel model F) i Wojtek (Harley Davidson VL 1935) z Lublina.
W rajdzie wzięło udział około 90 motocykli, głównie przedwojennych, w tym około 70 motocykli marki Ariel. Pozostałe marki to m.in. AJS, Matchless, Douglas, BSA oraz Harley Davidson. Można powiedzieć, że rajd miał charakter "sąsiedzki", reprezentowane były: Austria, Słowacja, Polska, no i oczywiście Czechy.
Trasy rajdu (145 km piątek oraz 160 km sobota) poprowadzone były malowniczymi, krętymi i pięknymi widokowo drogami Gór Orlickich. Na trasie rajdu dodatkowymi atrakcjami było zwiedzanie prywatnych muzeów: techniki w piątek oraz pojazdów militarnych w sobotę. Nie obyło się też bez odrobiny ruchu: "wspinaczka" na dwie wieże widokowe, a widoki naprawdę przepiękne.
Podsumowując: bardzo udany wyjazd, z bardzo dobrą bazą i jedzeniem, ale przede wszystkim bardzo przyjazna atmosfera, piękne trasy i wspaniałe towarzystwo.
Łącznie (Gniezno-Jablonne nad Orilici-Gniezno plus dwie trasy rajdu) "zrobiliśmy" około 1100 km, zadowoleni tym bardziej, że obyło się bez awarii.

Podziękowania za zdjęcja dla: Karel Kupka (Czechy)

Tekst: Piotr