logo drogi kaszubskiej

Italian Ariel Rally 2014W dniach 1-3.05.2014 uczestniczyliśmy w Italian Ariel Rally.
Nasza reprezentacja na włoskiej ziemi to: Kaziu (Harley Davidson WL 1936), Tomek (Ariel Square Four Mk I 1952) oraz Piotr (Ariel Square Four Mk II 1953).
Impreza odbyła się w bardzo przyjacielskiej atmosferze i międzynarodowym składzie. Poza gospodarzami i nami były również ekipy z Anglii, Francji, Szwajcarii, Holandii i Niemiec. Wśród sprzętu przeważały oczywiście motocykle marki Ariel, ale nie zabrakło również innych motocykli klasycznych, głównie włoskich i ciągle nieczęsto u nas spotykanych marek: Moto Guzzi, Gilera, Bianchi i Aermacchi.
Trzydniowy rajd zorganizowany był na bardzo wysokim poziomie, choć nie zabrakło oczywiście miejsca na włoską fantazję i improwizację.
Dzień pierwszy, to głównie wystawa niesamowitej (ponad 60 szt.) kolekcji motocykli Ariel - własność szefa Ariel Owners Motorcycle Club, nomen omen Ariela Aztori i krótka kilkudziesięcio kilometrowa przejażdżka.
Dzień drugi i trzeci to rajdy po krętych górskich drogach w malowniczych okolicach jezior La Maggiorei Como (północne Włochy) - o długości odpowiednio ok. 130 i 200 km. Mimo pogody w kratkę (jeden z rajdów w całości w deszczu)
Italian Rally uważamy za naprawdę udany. Bardzo dobrze zorganizowany (trasy, baza rajdu, jedzenie), z przyjacielską atmosferą i niesamowitymi widokami.
Byłoby miło zajrzeć tam jeszcze kiedyś!

Piotr