logo drogi kaszubskiej

Nasz klubowy kolega Piotr Żelazowski wziął udział w Zlocie Ariela w Czechach, oto Jego relacja:
  "W dniach 26-29.08.2012 w Czechach, w miejscowości Najdek (południowe Czechy, okolice Jindrichuv Hradec) odbywał się 9 Ariel Rally organizowany przez Cesky Ariel Klub. Z racji tego, że byliśmy na tym rajdzie w zeszłym roku i mieliśmy dobre wspomnienia, postanowiłem wraz z przyjaciółmi z Gniezna pojechać tam także i w tym roku. W wyprawie udział wzięli: Kaziu - Harley Davidson WL (1936), Darek - Zundapp KS 750 (1940), Tomek - Rudge Special (1938) oraz ja Ariel Square Four (1953).
   Trasę podzieliliśmy na pół i pierwszą noc spędziliśmy na campingu w północnych Czechach, w okolicach miasta Lanskouron. Następnego dnia (czwartek) dotarliśmy na miejsce około godz. 17.
W piątek odbył się rajd motocyklowy po okolicy (około 100 km), przejażdżka koleją wąskotorową oraz zwiedzanie zamku na wodzie (Cervena Lhota). W sobotę kolejny przejazd motocyklami (około 120 km) połączony ze zwiedzaniem Muzeum Lotnictwa oraz miasta Jindrichuv Hradec. W rajdzie wzięło udział około 50 motocykli. Poza motocyklami Ariel (m. in. 4-zaworowy Slopper, 2 Ariele Square Four 500 z 1931, cała gama motocykli Red Hunter, 2 Ariele Square Four 1000) udział w rajdzie wziął też m.in.: Brough Superior SS80, dwa motocykle Sunbeam, 3 BSA, 4-cylindrowy FN, Calthorpe Ivory 500, NSU 501 OSL.
Drogę powrotną także podzieliliśmy na dwie części (nocleg w Lubawce, przy granicy z Czechami i w poniedziałek późnym popołudniem wróciliśmy do Gniezna.
Łącznie (trasa + rajdy) przejechaliśmy nieco ponad 1300 km. Wyjazd uważamy za bardzo udany (dobre jedzenie i zakwaterowanie, ciekawe trasy rajdów, przyjacielska atmosfera). Jedynym mankamentem jest kiepska jakość nawierzchni lokalnych dróg w Czechach.
Piotr"

Fotki http://www.arielclub.cz/fotogalerie/ariel-rally-2/?album=3&gallery=26
strona Ariel klubu http://www.arielclub.cz/