logo drogi kaszubskiej
You need to upgrade your Flash Player or to allow javascript to enable Website menu.
Get Flash Player
43 ROTOR RAJD 2019

Podczas tegorocznego „Rotoru” nasz klub był reprezentowany przez Jarka (Rudge), Wiesia (Panther), Jarka(Royal Enfield), Marcina(Honda), Huberta(BSA) i Marcina(BSA).

Wyjechaliśmy motocyklami przed południem we czwartek próbując uniknąć burz i nawałnic, które hulały od samego rana. Ulewny deszcz dopadł nas po około 140km i był przyczyną awarii iskrownika w hubertowej BSA. Ostatecznie dotarliśmy wszyscy do bazy rajdu na różne sposoby…

Główną piątkową atrakcją był 170km rajd na itinerer. Rajd podobnie jak w roku ubiegłym odbył się drogami asfaltowymi, za co chylimy czoła organizatorom. Motocykle wielu uczestników są często unikatowe i restaurowane latami i najczęściej nie mają oni ochoty taplać ich w błocie. Rajd obfitował w wymyślne konkurencje sprawnościowe. Piękne trasy, dobra organizacja, mili ludzie, ciekawe zadania – tak trzymać!

W sobotę wszyscy przejechaliśmy na lotnisko Aeroklubu Warminsko-Mazurskiego. Odbyła się tam tzw. gymkhana i konkurs elegancji oraz wyścig na ¼ mili, który był główną atrakcją dnia. Nasz najmłodszy klubowicz Hubert na BSA zajął I miejsce w klasie pre 1945 do 500cc, a Jarek na Royal Enfield zajął drugie miejsce w klasie pre 1970 powyżej 350cc.

Ta terenie bazy rajdu można było podziwiać motocykle wszelkiej maści. Tradycyjnie dominowały rosyjskie zaprzęgi i dwusuwowe legendy PRL-u. Było też wiele ciekawych motocykli z różnych epok, a w tym ku naszej uciesze 4 brytyjskie v-ki, single i klasyczne angielskie twiny. Było spore stadko Sokołów, „Sahar”, dekawek i enesiaków oraz wiele innych. Rotor jest typową imprezą, na który jedzie się po to by spotkać starych kumpli, tak było i tym razem. Byli nasi przyjaciele i znajomi z różnych zakątków Polski.

Wszyscy zgodnie zaliczamy ten „Rotor” do udanych. Wierzymy, że przyszłoroczny rajd także będzie przyjazny dla bardziej leciwych, cywilnych maszyn i będziemy mogli się świetnie bawić. W każdym razie na Rotor Rajd 2020 Old Bike Club stawi się sporą grupą.

Dziękujemy organizatorom za poświęcony czas i trud włożony w zorganizowanie tej imprezy.

MK
zd. MH