logo drogi kaszubskiej
You need to upgrade your Flash Player or to allow javascript to enable Website menu.
Get Flash Player
Rajd Filantropa 15.09.2018

Na zaproszenie Cafe Racer Club Poland oraz Cactus Burger Przywidz wzięliśmy udział w Rajdzie Filantropa. Jak sama nazwa wskazuje, impreza miała charakter dobroczynny. Celem było wsparcie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku. Tam też stanęliśmy do startu. Rajd poprowadził nas „Śladami Niepodległości”. Startowaliśmy w grupach „tematycznych”, my oczywiście w grupie klasyków, ale była też grupa 125-tek, motocykli szybkich i inne. Na trasie musieliśmy odnaleźć wyznaczone w instrukcji miejsca i zrobić w nich wspólną fotkę - bardzo ciekawa i niespotkana wcześniej przez nas koncepcja.

Old Bike Club był reprezentowany przez Jarka z Aldoną na Triumph, Sławka na Yamasze, Huberta na BSA i Marcina na BSA, oprócz nas w grupie klasyków wystartował Andrzej z Asią na Nortonie, Kuba na BMW oraz Jarek na AJS i Bartek na HD. Meta rajdu miała miejsce w Cactus Burger Przywidz, gdzie oprócz możliwości skosztowania wyśmienitych burgerów odbył się także konkurs wolnej jazdy i koncerty a rozmowom o motocyklach nie było końca.

Ta jednodniowa impreza była bardzo miłym akcentem na zakończenie sezonu i chociaż nie była typowo „weterańska”, to bawiliśmy się doskonale w towarzystwie innych miłośników dwóch kółek. A co najważniejsze nasza obecność w Domu Dziecka dała dużo radości wychowankom.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tą zacną inicjatywę.

MK

Zdjęcia: Aldona, CRCP, Cactus Burger i MK
 MK
zdjęcia M.H.